Perfaqesuesja

16 futbollist të rinjë do luajn ‘vëllazëroren’ e parë ndaj Shqipërisë?!

Kombëtarja e Kosovës do luaj ndeshjen e rradhës miqësore në fund të muajit maj, ndaj Shqipërisë, shkruan futbollikosovar.com.

Por kjo pritet të jetë një sfidë mjaft e vleshme për djelmoshat tanë të cilët nën urdhrat e trajnerit Bernard Challendes, do mundohen të komponohen sa më mirë para fillimit të Ligës së Kombëve.

Ndeshja ndaj Shqipërisë, pritet të jetë e veçant për shumë futbollist ku shumë prej tyre do paraqiten për herë të parë në ndeshjën ‘vëllazërore’.

Milot Rashica, Amir Rrahmani, Mërgim Vojvoda, Valon Berisha, Fidan Aliti, Lirim Kastrati, Ardin Dallku, Arbër Zeneli, Herolind Shala, Benjamin Kololli, Edon Zhegrova, Idriz Voca, Vedat Muriqi, Atdhe Nuhiu e dy gardianët Faton Maloku e Bledar Hajdini, janë emrat të cilët do mund të paraqiten ndaj Shqipërisë me 29 maj në Cyrih.

Kjo tregon se Kosova tashmë nuk është si më parë, dhe ka përparuar paksa duke parë emrat e lartë cekur të futbollistëve.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Me te shikuarat

Fansat e Futbollit Kosovar

Copyright © 2018Themetf

To Top