Superliga

Ardhja e fundit e Gjilanit ka qenë pjesë e Real Zaragoza (Foto)

Ledjon Muçaj është transferi i fundit i skuadrës së Gjilanit, shkruan futobllikosovar.com.

Por Muçaj i ardhur nga Gjermani ku së fundi është aktivizuar te skuadra TSV Bogen ka një karier interesante si në Superiore ashtu edhe në një vend tjetër.

25 vjeçari në Shqipëri ka luajtur për skuadrat si Bylis, Apolonia si dhe  Besa e Kavajës, por gjatë vitit 2008/09, futbollisti në fjal ka qenë për një vit te skuadra U19 e Real Zaragoza në Spanjë, klub i njohur ky.

Mesfushori qendror si duket nuk ka arritur të bindë stafin e klubi spanjoll kur ishte kthyer në Shqipëri deri në vitin 2017, kur më pas ka kaluar në Gjermani nga edhe ka ardhur te SC Gjilani./Futbollikosovar.com/

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Me te shikuarat

Fansat e Futbollit Kosovar

Copyright © 2018Themetf

To Top