Bota

Driblerat më të mirë në Europa League, një shqiptar në ‘top –treshe”

Sonte luhet finalja e Europa League në mes të Marsielle dhe Atletico Madrid.

Bouna Sarr i Olympique de Marsielle është futbollisti që ka bërë më shumë driblime në këtë kompeticion.  Mesfushori francez ka arritur të kaloj plotë 46 herë kundërshtarët.

I dyti në këtë listë është Jack Wilshere i Arsenalit me 41 driblime.

Ndërsa në podium është edhe Adnan Januzaj me Real Sociedadin, i cili edhe pse është eliminuar herët ka bërë 32 driblime. /IndeksOnline/

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Me te shikuarat

Fansat e Futbollit Kosovar

Copyright © 2018Themetf

To Top