Liga Pare

E jashtëzakonshme: Ballkani me festë të veçant pas inkuadrimit në Superligë (Foto)

Skuadra e Ballkanit nga Suhareka edhe zyrtarisht ka siguruar Vala Superligën për edicionin 2018/19, shkruan futbollikosovar.com.

Për këtë kryesia e klubit ballkanas ka organizuar një fest me artist të ndryshëm vetëm për tifozët e saj, dhe për rikthimin në elitë pas 8 vitesh.

SUHAREKA NË FESTË!

Përshëdetje banorë të qytetit tonë,të nderuar ju sportista, të nderuar veteranë sportista, të nderuar ish futbollistë dhe ju futbollistë, të nderuar tifoz të futbollit dhe tifo grupi “Xhebrailat”. Për dallim nga festat tjera, si ato shtetërore, kombëtare e fetare, kësaj radhe Suhareka ka festë sportive.Ajo festonë rikthimin pas 8 vitesh në Superligën e Kosovës në Futboll. Ju ftojmë të gjithëve që të merrni pjesë në këtë koncert madhështorë. E ku ka më mirë se në Vendëlindje !? E ku ka më mirë se të festosh !?

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Me te shikuarat

Fansat e Futbollit Kosovar

Copyright © 2018Themetf

To Top