Superliga

E pabesushme: Prishtina – Drita! Vetëm 100 bileta për ‘Intelektualë’

Tashmë gjithçka është zyrtare. FFK ka njoftuar se dueli ndërmjet Prishtinës dhe Dritës do të zhvillohet në stadiumin ‘Shahin Haxhiilslami’ në Pejë prej orës 16:00.

Kjo është bërë pas kërkesës që FC Prishtina e ka dëerguar në FFK për vendin e ndeshjes.

Ndërkohë, Gazetasheshi meson se biletat për tifozët e Dritës do shpërndahen ditën e premte dhe do të jenë vetëm 100.

Kjo për shkak se 5 për qind e sektorit që i takon tifozëve mysafirë kap shifrën e 100 biletave, pasi stadiumi i Besës llogaritet se në total i zë 2 mijë shikues.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Me te shikuarat

Fansat e Futbollit Kosovar

Copyright © 2018Themetf

To Top