Superliga

FFK ka një njoftim për të gjithë ato veturave të parkuara përreth stadiumit “Fadil Vokrri”

Federata e Futbollit e Kosovës kërkon nga qytetarët që deri nesër në mëngjes t’i largojnë veturat e parkuara rreth stadiumit “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Çdo veturë e mbetur do të konfiskohet nga kompanitë përgjegjëse për largimin e veturave. Ky veprim bëhet në kuadër të organizimit të ndeshjes së Superkupës së Kosovës, ndërmjet Dritës dhe Prishtinës, e cila njëherësh shërben edhe si test për licencim të stadiumit nga inspektorët e UEFA-s.

FFK-ja  kërkon mirëkuptimin e qytetarëve dhe beson në bashkëpunim të ndërsjellë.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Me te shikuarat

Fansat e Futbollit Kosovar

Copyright © 2018Themetf

To Top