Liga Pare

Gjilani U19, turpëron skuadren e Ligës së Parë!

Juniorët e Gjilanit kanë dëshmuar forcën. Kjo grupmoshë ka arritur të fitojë miqësoren ndaj Kikës që bën gara në Ligën e Parë me shifrat 4:3.

Gjilani që i prin renditjes në këtë kategori, mposhti skuadrën që solli disa përforcime tejet cilësore gjatë afatit kalimtar të janarit.

Të katër golat për Gjilanin i realizoi sulmuesi, Altin Aliu. Ndërsa, për Kikën shënuan Hasan Bajrami, Betim Syla dhe Bujamin Xhemaili, shkruan Gazetasheshi.

Megjithëse rezultati është në plan të dytë, gjilanasit e rinj shfaqën edhe lojë të bukur.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Me te shikuarat

Fansat e Futbollit Kosovar

Copyright © 2018Themetf

To Top