Superliga (F)

Johna, Ronaldinho e Kosovës (Video)

Johona Shala është futbolliste e klubit të Lirisë së Prizrenit dhe Kombëtares së Kosovës U19
Futbollistja kosovare, Jehona Shala është një nga më të talentuarat në Kosovë, ku po shkëlqen me skuadrën dhe Kombëtaren.

Përveç talentit të saj, Jehona është e njohur edhe për diçka tjetër. Për ngjashmërinë me legjendën e Barcelonës dhe Brazilit, Ronaldinho.

Ajo gjatë një interviste për emisionin Sportalk me Vlerën në T7, tregon se i pëlqen shumë Ronaldinho dhe për shkak të tij ka marrë edhe fanellën me numër 10.

“Idili im edhe qysh e kam nofkën është Ronaldinho. Normal kam qef me i ndjek hapat e atij, me kanë i suksesshëm sikurse ai edhe pse është shumë vështirë, ama të paktën me iu afrua. Shkaku i Ronaldinhos e kam edhe numrin 10”, tha Jehona për T7 transmeton GazetaExpress
8
Jehona gjatë verës do të udhëtojë për të kryer testet te një skuadër gjermane.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Me te shikuarat

Fansat e Futbollit Kosovar

Copyright © 2018Themetf

To Top