Superliga (J)

Kjo është arsyeja qesharake pse nuk u zhvillua ndeshja Llapi – Gjakova (Juniorët)

Vakit kosovare javë pas jave janë të ndryshme. Një e till ndodhi sot në Podujevë.

Skuadra udhëtuese Gjakova kishte shkuar me vetëm një palë fanella dhe ato të ngjajshme me të skuadrës vendase Llapi, shkruan futbollikosovar.com.

Kjo ka bërë që ndeshja mos të filloj fare ndërsa klubi gjakovar ka lëshuar një komunikat ku akuzon skuadren llapjane për mos dhënje të fanllave ose pancirëve për zhvillim të ndeshjës.

Ndeshja LLAPI – GJAKOVA nuk u zhvillua edhe pse djelmoshat tanë udhtuan për Podujevë për çudi vendasit nuk na ndihmuan të luajm ndeshjen arsyeja ishte qe i kishim fanelat e njejta e ne si kishim me vete kompletin me ngjyr tjeter ju kerkuam te nderrojn ata mbasi ishin si vendas ose te na japin neve ti nderrojm ose jeleket i kerkuam por as ato nuk na i dhanë vetem e vetem qe ta marrin ndeshjen ne tavolin.
Ne si klub mardhanjet i kemi shumë te mira me te gjitha klubet dhe shkollat e futbollit te Kosoves po ashtu edhe me kete klub me emer te madhe po me njerz shume te vegjel.
Falenderojm legjenden e futbollit Kosovar z.Emin Hajvazi i cili sot per qudi ishte edhe vezhgues i ndeshjes edhe pse eshte nga i njejti vend Podujeva ishte kenaqesi qe e kishim aty dhe njiherit edhe treshen e referve te cilet vepruan sipas rregullores por i kerkuan vendasve qe na dalin ne ndihmë mbase kishim udhtuar mbi 90 km per te zhvilluar ndeshjen por prap se prap udheheqesit dhe treneri klubit vendas nuk kishin vullnetin per miqesin qe ka krijuar dikush tjeter ta ruaj,por me insistim dhe me terheqje miqesie treguan se nuk e meritojn apo te jene ne vende udhehqese pranë keti klubi.

Dhe ne i falenderojm Llapjanët për mikëpritje.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Me te shikuarat

Fansat e Futbollit Kosovar

Copyright © 2018Themetf

To Top