Perfaqesuesja

Kjo është lista e Përfaqësueses së Kosovës për dy miqësoret në Francë

Dy talentet kosovarë, të kërkuar edhe nga përfaqësuese të tjera, Edon Zhegrova dhe Idriz Voca, janë përfshirë në listën e seleksionuesit të ri të Kosovës, Bernard Challandes, për Dy talentet kosovarë, të kërkuar edhe nga përfaqësuese të tjera, Edon Zhegrova dhe Idriz Voca, janë përfshirë në listën e seleksionuesit të ri të Kosovës, Bernard Challandes, për dy ndeshjet miqësore të këtij muaji.

Zvicerani nuk ka bërë të ditur ende listën me emrat e lojtarëve për miqësoret kundër Madakaskarit dhe Burkina Fasos, që do të zhvillohen më 24 dhe 27 në Francë, por gazeta ka zbuluar komplet listën që ai ka dorëzuar tashmë në Federatën e Futbollit të Kosovës.

Në listën me 23 emra shumica janë lojtarë të dëshmuar nga koha e ish-seleksionuesit Albert Bunjaki.

Menaxheri i përfaqësueses, Bajram Shala, nuk e di datën se kur Challandes do të bëjë publike listën, por shton se ftesat për lojtarët kanë nisur të ndahen.

Lista e Kosovës për dy miqësoret në Francë

Portierë: Samir Ujkani (Cremonese), Bledar Hajdini (Trepça ’89), Faton Maloku (Ferronikel)

Mbrojtës:Mërgim Vojvoda (Mouscron), Lirim Kastrati (Roma 2), Amir Rrahmani (Dinamo Zagreb), Ardin Dallku (Vorskla), Fidan Aliti (Skënderbeu), Leart Paqarada (Sandhausen), Benjamin Kololli (Lausanne)

Mesfushorë: Hekuran Kryeziu (Luzern), Idriz Voca (Luzern), Herolind Shala (Lyngby), Valon Berisha (Red Bull Salzburg), Besar Halimi (Brondby), Milot Rashica (Werder Bremen), Bernard Berisha (Akhmat Grozny), Bersant Celina (Ipswich Town), Arbër Zeneli (Heerenveen), Edon Zhegrova (Genk), Elbasan Rashani (Odd)

Sulmues: Vedat Muriqi, Atdhe Nuhiu.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Me te shikuarat

Fansat e Futbollit Kosovar

Copyright © 2018Themetf

To Top