Liga Pare

Kjo është logoja me të cilën KEK-u do të inkuadrohet në Superligë (FOTO)

KEK-u rikthehet sërish në mesin e skuadrave më të mira në vend, derisa këtë e bën pikërisht për 90-vjetorin e themelimit të klubit, shkruan Gazetasheshi.

Prandaj dueli i së shtunës përballë Ramiz Sadikut do të jetë i veçantë për “elektricistët” të cilët do ta festojnë edhe titullin kampion në “Agron Rama” të Obiliqit.

Më poshtë keni edhe logon e dizajnuar enkas për këtë ndeshje:


Logoja është krijuar përmban mesazhe mjaft domethënëse. Tre yjet e vendosura sipër tregojnë vitet kur KEK-u ishte shpallur kampion vendi në Ligën Krahinore, derisa pjesa tjetër është e tëra për ekipin kampion të këtij edicioni.

Dueli ndërmjet KEK-ut dhe Ramiz Sadikut zhvillohet të shtunën me fillim nga ora 16:00.

 

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Me te shikuarat

Fansat e Futbollit Kosovar

Copyright © 2018Themetf

To Top