Superliga (F)

Klubi kosovar edhe zyrtarisht me trajner holandez

Holandezi Erwin Posthumus zyrtarisht ka nisur punën tek klubit i futbollit KF Lepenci në konkurrencën e femrave.

KF Lepenci nëpërmjet një njoftimi për medie bënë me dije se trajneri nga Volendam, ka mbajtur seancën e parë në skuadrën e Lepencit. “Ashtu siç informuam ditë më parëm trajneri i ekipit, Erwin Posthumus, ka mbajtur treningun e parë me ekipin e vajzave, i cili ishte shumë i kënaqur me talentin e futbollisteve dhe gjithashtu interesimin shumë të madh të vajzave për t’u marrë me futboll, ku prezente ishin 32 futbolliste”, thuhet në njoftimin e KF Lepenci.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Me te shikuarat

Fansat e Futbollit Kosovar

Copyright © 2018Themetf

To Top