Bota

Ky klub ka pranuar të paguaj 50 milionë euro për Elseid Hys

Mbrojtësi shqiptar, Elseid Hysaj pas paraqitjeve të jashtëzakonshme për klubit e tij, Napoli, ka rënë në radarin e shumë klubeve të mëdha evropiane. Hysaj kërkohej me ngulm nga Paris Saint-Germain, mirëpo francezët kanë hezituar të paguajnë klauzolën e Hysajt që vlen 50 milionë euro.

Në anën tjetër, një gjigant nga Anglia, ku skuadrën e drejton Jose Mourinho, don që me çdo kusht ta ketë në repartin e mbrojtjes, Elseid Hysajn. Fjala është për Manchester United që janë pajtuar të paguajnë klauzolën e shqiptarit dhe të aktvizojnë tranferimin e tij nga Napoli në Manchester United.

Ky transfer tanimë duket të jetë në proces të kompletimit ligjor të tranferimit dhe automatikisht pas zyrtarizimit, Hysaj do të bëhet shqiptari më i shtrenjt në histori të futbollit. /Insporti.com

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Me te shikuarat

Fansat e Futbollit Kosovar

Copyright © 2018Themetf

To Top