Superliga (F)

Liria – Bazeli, ky është rezultati përfundimtar

Vashat e Lirisë kanë mposhtur homologet e tyre, Bazeli 2015 në ndeshjen e vlefshme për Kupën e Kosovës për femra.

Jehona Shala, e njohur me nofkën ‘Ronaldinjo’, ka qenë protagonsitja kryesore, që shënoi dy gola.

Ajo, përmbysi rezultatin nga pjesa e parë, ku Albulena Guri, shënoi për musafirët, që patën avantazhin 0:1 në pjesën e parë.

Mirëpo, vashat e trajnerit Rexhep Gaxholli, nuk u dorëzuan dhe në pjesën e dytë dhe rikthyen rezultatin.

Me dy golat e Jehona Shalës, u kualifikuan në rrethin e dytë.

Vashat e Lirisë, kanë mundur të shënonin dhe në disa raste të tjera.

“Jam e lumtur për fitoren dhe kulifikimin’, tha pas ndeshjes Jehona Shala, lojtarja më e mirë e kësaj ndeshjeje, që pos shënimit të dy golave, u angazhua dhe bashkë me të tjerat dhanë maksimumin.

Fotografia e LIRIA FC

Fotografia e LIRIA FC

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Me te shikuarat

Fansat e Futbollit Kosovar

Copyright © 2018Themetf

To Top