Perfaqesuesja

Liridon Krasniqi kërcënon Kosovën: Nëse nuk më ftoni, un do të…

Mesfushori kosovar i cili aktualisht është pjesë e skuadrës Kedah nga Malajzia, ka paralajmëruar Federatën që në rast të mos thirrjes nga Përfaqësuesja e Kosovës, ai do ta zgjedhë Kombëtaren e Malajzisë.

Krasniqi në fakt ka djersitur tre herë fanellën e Përfaqësueses, në vitin 2014 në dy ndeshje, kundër Haitit në të cilën hyri në lojë në minutën e 72′ në vend të Ardian Gashit. Ai luajti edhe ndaj humbjen në ndeshje me Senegalin, deri në minutën e 55′ ku u zëvendësua nga Mentor Zhdrella.

Në vitin 2015, 26 vjeçari u ftua në miqësoren ndaj Guinesë ku u inkuadrua në minutën e 64′ në lojë, shkruan futbollikosovar.com

Mesfushori nga Vitia është pjesë e skuadrë Kedah që nga prilli i vitit 2015 dhe ka kontratë deri në tetor të këtij viti.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Me te shikuarat

Fansat e Futbollit Kosovar

Copyright © 2018Themetf

To Top