Kupa

Mbeturinat mbulojnë stadiumin e rinovuar në Prishtinë

Ndeshja e parë në stadiumin e rinovuar të Prishtinës tashmë të quajtur “Fadil Vokrri” u zhvillua të hënën mes Dritës dhe Prishtinës në kuadër të Superkupës së Kosovës.

Rreth 10 mijë tifozë ishin mbledhur në stadiumin e qytetit për të përcjellë këtë ndeshje. Kjo ndeshje është vëzhguar edhe nga drejtues të UEFA-s, të cilët ende nuk e kanë dhënë verdiktin final rreth licencimit të stadiumit, transmeton KP.

Pavarësisht se gjithçka shkoi mirë dhe Federata e Kosovës pret vlerësim pozitiv, nga jashtë stadiumi duket i mbuluar tërësisht nga mbeturinat.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Me te shikuarat

Fansat e Futbollit Kosovar

Copyright © 2018Themetf

To Top