Futsalli

Mbyllet afati kalimtar në futsal! Ja transferet?

Kampionati kosovar i futsallit çdo vit e më shumë po popullarizohet me atraktivitetin e tij, shkruan futbollikosovar.com.

Tashmë afati kalimtar i pranverës ka përfunduar dhe skuadrat nga qyteti i Pejës kanë qenë shumë aktive me transfere bombastike.

Besa e Pejës ka arritur t’i rrëmbej Feniksit lojtarët kryesor treshen Petroviq, Agushi e Ismaili, kurse edhe Peja është përforcuar me gjashtë futsallist.

Peja transferet: Labinot Shala, Gjergj Berisha, Endi Hoti, Besfort Musaje Nik Laski .
Besa: Taulant Ismaili, Dragan Petroviq, Ferid Agushi, Orhan Ibishi, Agon Rexha.
Liburni: Vahid Krasniqi, Arber Shkodra e Valdrin Qestaj.
Feniks: Mergim Dervishaj e Drilon Paqarizi që të dy tv huazuar nga Besa.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Me te shikuarat

Fansat e Futbollit Kosovar

Copyright © 2018Themetf

To Top