Superliga

Munishi flet për ndeshjen Prishtina – Drita! Ja kë favorizon?

Trajneri i njohur kosovar, Ismet Munishi i cili aktualisht është i papunë, ka bërë një intervist për ‘Periskopi’, ku ka folur lidhur me ecurin e Kampionatit në Superligë, përcjell fubollikosovar.com.

I pytur lidhur me ndeshjen Prishtina – Drita, Munishi deklaroj:

“Mu nuk më ka pëlqy klima që u kriju para ndeshjës dhe ne jemi në vitin 2018, dhe nuk guxojm me u kthy mbrapa në vitin 1996, na duhet të shohim përpara se cila skuadër do triumfoj duhet ditur se Drita e ka më të lehtë ngase ka tre rezultate në favor, ku edhe humbja minimale i konvenon. Prishtina duhet të fitoj me dy gola diferenc e sipër këtë e dijn edhe opinjoni. Presioni ka qenë te Drita më shumë tash e kanë dy skuadrat nga ngjarjet e fundit që i kemi përcjell do kishte qenë mirë që të ishte një ndeshje që e promovon futbollin e Kosovës, e çfarë do dal pas kvsaj ndeshje nuk e di ama klima që u kriju para ndeshjës nuk është e duhura”, deklaroj Munishi.

Ndërsa për fundi ai shtoj se Drita ka luajtur maft mirë gjatë gjithë kampionatit, kurse Prishtina na ka knaqur me një futboll më shumë rezultativ, tash kjo është veq një ndeshje dhe të shohim çfar do ndodh.

 

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Me te shikuarat

Fansat e Futbollit Kosovar

Copyright © 2018Themetf

To Top