Bota

Nesër te skuadra e Celinës për vizit do jetë ish-bomberi i njohur kosovar (Foto)

Skuadra e Ipswich Town ka njoftuar se në seancen e nesërm stervitore do jetë ish-bomberi i kësaj skuadre Shefki Kuqi, shkruan futbollikosovar.com.

Aktualisht pjesa e Ipswich është futbollisti i Përfaqësueses së Kosovës, Bersant Celina i cili do ketë rastin të takohet me Kuqin, pasi që ky i fundit konsiderohet si një nga legjendat e këti klubi.

Shefki Kuqi për Ipswich Town ka luajtur 94 takime dhe ka shenuar 34 gola, gjatë viteve 2002-2005, e një stinori në vitin 2008.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Me te shikuarat

Fansat e Futbollit Kosovar

Copyright © 2018Themetf

To Top