Liga Pare

Njoftim i rëndësishëm nga KF Onix!

Klubi i Ligës së Parë, Onix Banja nga Istogu, ka lëshuar një njoftim për media, ku tregon për vështirsit që ka të bahet një klub, ku sipas tyre deri më tani kanë shpenzuar para më shumë se disa skuadra të Superligës, njofton futbollikosovar.com.

Më posht e keni njoftimin e plotë nga KF Onix.

Klubi Futbollistik Onix nga Banja e Pejes i formuar ne vitin 2013 . Vitin e kaluar kampion ne Ligen e dyte kurse sivjet debutoi ne Ligen e parë dhe ka plot 30 pike dhe gjendet ne vendin e katërt ne tabelen e Liges se Parë .

Njoftojm mediat ose dashakqijtë e klubit qe Klubi jon deri tashmë ka ka hargjuar nje shumë te madhe per nje vit e gjysmë qe ndoshta as ekipet e superliges nuk kan shpenzuar aq shumë . Ekipa pare dmth plot 25 lojtar jane paguar qe 7 rroga te cilat i kan marrë te gjitha me daten 5 dhe paguhen plot 12 muaj . Tek ne iu ka paguar edhe rruga e lojtarve qe kan perfaqsuar junioret qe do te thote qdo lojtar qe ka udhetuar mbi 3 kilometra iu eshte paguar rruga . Dhe lajmi qe klubi do te shuhet nese nuk gjendet donator , klubi do te funksionoi deri ne perfundim te kampionatit me te gjitha pagesat e njejta dhe me berthamen e ekipes te cilen e kemi ruajtur dhe do ta mbajm deri ne fund te kampionatit . Do te luftojm per poziten e barazhit qe dergon ne Superlig , dhe pastaj do te mendojm qe ti ofrojmë disa donator sepse nje person qe investon aq shume dhe nuk fiton asgje eshte normale qe do te kerkoj donator sepse i vetem te shpenzoj mijra euro ne Lige te dyte dhe te parë nuk mundet askush . Ne e falenderojme shum biznesmenin dhe pronarin e kompleksit te qendres rehabilituese Onix ne Banje Zotri Xhevdet Shoshi qe na rrin afer qdo here dhe na ka plotesuar kushtet aq te mira qe shum pak klube kan ne Kosovë.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Me te shikuarat

Fansat e Futbollit Kosovar

Copyright © 2018Themetf

To Top