Superliga (F)

Orari i Ligës së Femrave, Ligës së Dytë, Ligave U16, U17 dhe U19

Liga e Femrave
E shtunë, 5 maj, 2018
13 Qershori – Kosova P. (16:00)

E diel, 6 maj, 2018
Intelektualet – Ulpiana (16:00)
Llapi – Mitrovica (16:00)
Bazeli 2015 – Drenica (15:00)

E hënë, 7 maj, 2018
Malisheva – Hajvalia (13:00)
Liria – Vizioni (16:00)

Liga e Femrave U16
E premte, 4 maj, 2018
Malisheva – Drenica (12:00)

E shtunë, 5 maj, 2018
Llapi – Kosova P (11:30)
Vizioni – Dukagjini (16:00)

E hënë, 7 maj, 2018
Intelektualet – Bazeli 2015 (16:00)

Liga e dytë – Grupi A             Java 30                05-06.05.2018

Përparimi – Dukagjini, e diel, 15:00, Mitrovicë

Besa – Dardania, e diel, 16:00, Irzniq

Behari – Gryka, e diel, 16:00, Vitomiricë

Dushkaja – UV Malisheva, e hene, 16:00, Gjakovë

Rilindja e Kosovës – Dardanët, e diel, 16:00, Gjakovë

Opoja – Ratkoci, e diel, 13:00, Prizren

Istogu – Luftëtari, e diel, 16:00, Istog

Deqani – Lugu i Baranit, e diel, 16:00, Deçan

 

Liga e dytë – Grupi B             Java 26                05-06.05.2018

Rinia – Sharri, e diel, 16:00, Miradi

Çeliku – Galaksia, e shtune, 16:00, Ferizaj

Kastrioti – Dardana, e hene, 16:00, Ferizaj

Vëllazëria – Tefik Çanga, e diel, 16:00, Prizren

Drenoci – Vjosa, e diel, 15:00, Rahovec

Bashkimi – Arbëria, e hene, 14:00, Gjilan

Xërxa – Lepenci, e diel, 16:00, Xerxe

Minatori – Ulpiana, e diel, 16:00, Magure

 

Juniorët – Superliga – Java 27                                     05-06.05.2018

Besa – Liria, e shtune, 11:00, Brestovik

KEK-u – 2 Korriku, e diel, 11:00, fusha e KEK-ut

Flamurtari – Ramiz Sadiku, e hene, 16:00, fusha e Flamurtarit

Vushtrria – Trepça’89, e diel, 11:00, Vushtrri

Llapi – Prishtina, e diel, 10:00, Podujevë

Ferronikeli – Vëllaznimi, e diel, 10:00, Drenas

Drita – Gjilani, e hene, 11:00, Gjilan

Fushë Kosova – Gjakova, e premte, 11:00, Fushë Kosovë

 

Kadetët – Java 20

Gjilani-Drita – e diel 14:00,  Gjilan

Besa-Llapi  – e shtune 13:00, Brestovik

Trepça 89-El Clasico – e shtune,  11:00  Mitrovicë

Ferizaj-Liria – e diel 11:00, Ferizaj

2 Korriku-Kurda – e shtune  16:30,  Prishtinë

Prishtina-Ferronikel – e diel 11:00, Kizhnicë

 

Juniorët – Liga e parë – Java 21

Drenica-Vllaznia, e diel 14:00  Skenderaj

Ballkani-Rilindja, e diel 11:00  Suharekë

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Me te shikuarat

Fansat e Futbollit Kosovar

Copyright © 2018Themetf

To Top