Perfaqesuesja

Pasi refuzon Zvicrën, Voca “gradohet” te Kosova

Kryeziu kanë formuar një dyshe të fortë në mesfushën e skuadrës së Luzernit, që garon në Superligën e Zvicrës në futboll. Të dielën ishin të pathyeshëm për Baselin të cilin e mposhtën me rezultatin 1:0.

Kjo dyshe ka gjasë të paraqitet së bashku edhe në dy ndeshjet miqësore që Kosova do t’i zhvillojë kundër përfaqësueses së Madagaskarit më 25 mars dhe Burkina Fasos më 27 mars, në Francë, shkruan sot “Koha Ditore”.

Voca 20-vjeçar ka marrë ftesë për këto dy ndeshje miqësore nga seleksionuesi i ri i Kosovës, Bernard Challandes.

Mesfushori defensiv, që deri tash ishte pjesë e U-21 të Kosovës, ditë më parë refuzoi t’i përgjigjet pozitivisht ftesës së Zvicrës U-20, që e ftoi për një turne.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Me te shikuarat

Fansat e Futbollit Kosovar

Copyright © 2018Themetf

To Top