Futsalli

PLAY-OFF: Feniks shumë lehtë fiton ndeshjen e parë ndaj Prishtinës së përgjysmuar

Është zhvilluar sot ndeshja e parë e serisë së play off-it, në Superligën e Kosovës në futsal.

Feniks nga Drenasi ka mposhtur lehtë 6 me 2 skuadren nga Kryeqyteti, Prishtinën, raporton futbollikosovar.com.

Në fakt pas disa problemeve skuadra prishtinase udhtoj e përgjysmuar për këtë takim.

Golat për vendasit i shenuan Ramadani e Uka nga dy sosh, ndërsa me nga një gol kontribuan edhe Topilla e Dervishaj.

Kështu Feniksi tashmë udhëheq 1-0 në seri dhe ndeshja e rradhës pritet të zhvillohet në Prishtinë me gjasë në fundjavë.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Me te shikuarat

Fansat e Futbollit Kosovar

Copyright © 2018Themetf

To Top