Rajon

Qaka zyrtarisht kalon te Steaua Bukureshti

Steaua Bukuresht ka konfirmuar transferimin e futbollistit shqiptar Kamer Qaka nga Politehnica Iasi.

Mesfushori shqiptar ka nënshkruar kontratë pesëvjeçare me klubin e njohur. Ai do të bartë fanellën me numër 92.

“Jam shumë i lumtur që kam nënshkruar me klubin më të madh në Rumani. Shpresoj të kem progres dhe të kënaqem me kolegët e mi e të fitojmë sa më shumë trofe që të jetë e mundur. Mezi pres të nis ushtrimet dhe të luaj ndeshjen time të parë në fanellën kuq e kaltër”, ka thënë Qaka.

23-vjeçari vitin e shkuar debutoi me kombëtaren shqiptare.

Image
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Me te shikuarat

Fansat e Futbollit Kosovar

Copyright © 2018Themetf

To Top