Futbolli Kosovar

Ragip Xhaka e ndihmon talentin kosovar që të transferohet në Gjermani

Futbollisti i rritur të shkolla e Futbollit ‘Liridoni’, por që tani luan për Ramiz Sadikun, Valmir Veliu nga sot do të testohet për një javë te ekipi i njohur gjerman, Karlsruher Sport Club, shkruan Gazetasheshi.com.

“Liridoni” për kontribut të veçantë e falendëron babain e futbollistëve të njohur, Taulantit dhe Granitit, Ragip Xhakën dhe Fadil Dervishollin.

Ndryshe, Veliu ka shfaqur formë të jashtëzakonshme në vitet e fundit, teksa më parë ishte në prova edhe në Angli.

Ai është 18-vjeçar dhe luan në dy pozita, mesfushor dhe sulmues.

Ndryshe, shkolla e futbollit ”Liridoni” vazhdon me bashkëpunime me qëllim të dërgimit të lojtarëve për testime në skuadra evropiane, derisa edhe lojtarë tjerë do të ndjekin rrugën e Valmirit.

13239033_1068854829848801_4956888824911633387_n

29176766_10216270797031806_1357663050873700352_n

29177427_10216270796151784_2505791788590039040_n

 

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Me te shikuarat

Fansat e Futbollit Kosovar

Copyright © 2018Themetf

To Top