Bota

Skuadra gjermane ofron 30 milionë euro për Strakoshën

Bayer Leverkusen raportohet se ka ofruar 30 milionë euro për transferimin e portierit shqiptar të Lazios, Thomas Strakosha.

Sipas “Corriere dello Sport”, Lazio mund të pranojë shitjen e Strakoshës dhe me të hyrat të sigurojë shërbimet e Marco Sportiellos së Atalantas ose Rui Patricion.

Strakosha po konsiderohet si zëvendësim i Bernd Lenos, që pritet të kalojë tek Arsenali.

23-vjeçari pati sezon të shkëlqyeshëm në Serie A, duke ndihmuar ekipin të mbyllë sezonin në pozitën e pestë.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Me te shikuarat

Fansat e Futbollit Kosovar

Copyright © 2018Themetf

To Top