Futsalli

Sot fillon turneu ‘Adem Jashari’, Kosova luan ndaj Shqipërisë

Nesër dhe pasnesër në kryeqytet në organizim të Federatës së Futbollit të Kosovës, do të mbahet turneu “Adem Jashari” në futsall.

Pjesëmarrës në këtë turne do të jenë Kombëtarja A e Kosovës, Kombëtarja U21 e Kosovës, Kombëtarja e Shqipërisë dhe Kombëtarja e Maqedonisë. Hapja e turneut do të bëhet nesër në orën 11:30, derisa ndeshja e parë do të zhvillohet prej orës 12:00 ndërmjet Kosovës U21 dhe Maqedonisë.

Ndërkaq, në orën 13;30 do të zhvillohet ndeshja tjetër gjysmëfinale ndërmjet Kosovës A dhe Shqipërisë.  Të dielën, në orën 15:00 do të luhet ndeshja për vendin e tretë, derisa në orën 17:00 luhet ndeshja finale.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Me te shikuarat

Fansat e Futbollit Kosovar

Copyright © 2018Themetf

To Top