Liga Pare

Sot tre derbi në Ligën e Parë!

Sot do zhvillohen tre takime në Ligën e Parë, dhe që të trija priten të jenë drebi në vete, shkruan futbollikosovar.com.

Në ‘Ferki Aliu’, Vushtrria e pret Vllaznin, ish antarin e Superligës.

Kurse në Koretin, Bashkimi do jetë nikoqir i Vitisë, një drebi i rradhës në Anamoravë.

Kurse derbi i dy skuadrave që këtë vit u inkuadruan në këtë rank garash, do jetë në Drenas ku skuadra me po të njejtin emër takohet me Arbërin, që të dy skuadrat po kalojn në një form të mirë andaj ndeshjet e sotme priten të jenë shumë atraktive për syrin e publikut.

Gjitha takimet startojn nga ora 16:00.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Me te shikuarat

Fansat e Futbollit Kosovar

Copyright © 2018Themetf

To Top