Superliga

Statistikat e përballjeve në mes Prishtinës dhe Trepçës ’89. Kjo skuadër prinë me fitore!

Nesër me fillim nga ora 14:00, Prishtina pret kampionin aktuak Trepçën ’89 në stadiumin “Shahin Haxhiislami” të Pejës, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 23-të në Vala Superligë.

Dy rivalët e mëdhenj takohen për herë të tretë në këtë edicion. Dy të parat i ka fituar Prishtina me rezultat identik – 2:0.

Prishtina dhe ’89-shi pas luftës në të gjitha garat zyrtare janë takuar 48-herë. Prishtina ka bilanc plotësisht pozitiv prej 23 fitore, 8 barazime dhe 17 fitore ka Trepça ’89 me goldallim +22 për bardhekaltrit, 64:42.

 

Përballjet pas luftës:

1999/00:
Prishtina – Minatori ’89 (Trepça ’89) 4:0 (2:0) Xhevat Kurti 4’, Rasim Gajtani 14’, Kushtrim Munishi 52’, Visar Aliu 65’
Minatori ’89 – Prishtina 2:2 (1:1) Emin Maxhuni 44’, Elvis Osmani 81’ – Afrim Tovërlani 14’, 52’

2000/01:
Prishtina – Trepça ‘89 1:0 (1:0) Sheremet Isufi 26’
Trepca ’89 – Prishtina 1:2 (1:0) Rexhep Veliu 11’ – Sheremet Isufi 48’, 87’

2001/02:
Prishtina – Trepça ‘89 0:1 (0:0) Elvis Osmani 73’
Trepça ’89 – Prishtina 2:1 (2:0) Enver Jashari 4’, 31’ – Kreshnik Zhega 85’

2002/03:
Trepça ’89 – Prishtina 1:3 (0:2) Afrim Mziu 81’ – Adnan Haliti 23’, Emin Baliqi 32’, Besnik Kollari 63’
Prishtina – Trepça ‘89 3:0 (1:0) Besim Slishani 41’, 48’, Besnik Kollari 55’

2003/04:
Prishtina – Trepça ‘89 4:0 (2:0)Bashkim Patoku 13’, Xhevdet Llumnica 34’, Sheremet Isufi 70’, 88’
Trepça ’89 – Prishtina 0:2 (0:1) Uliks Emra 8’, Xhevdet Llumnica 48’

2004/05:
Prishtina – Trepca ’89 1:0 (1:0) Visar Sermaxhaj 11’
Trepca ’89 – Prishtina 1:0 (1:0) Dzemo Smjeqanin 10’
Prishtina – Trepca ’89 2:0 (1:0) Driton Krasniqi 28’, Eduard Berisha 72’
Trepca ’89 – Prishtina 2:0 (0:0) Seid Onbashi 50’, Enver Jashari 55’

2005/06:
Trepça ’89 – Prishtina 1:0 (0:0) Lindrit Misini 52’
Prishtina – Trepça ’89 2:0 (1:0) Mensur Limani 3’, Erdin Hashani 62’ ????

2006/07:
Prishtina – Trepça ’89 2:1 (2:0) Malsor Gjonbalaj 30’, 45’ – Muhamet Dragusha 8
Trepça ’89 – Prishtina 1:0 (0:0) Arsim Plepolli 66’

2007/08:
Prishtina – Trepça ’89 4:1 (0:1) Kushtrim Munishi 50’, Ertan Hasan 54’, Yll Hoxha 65’, Enis Fetahu 84’ – Shpetim Idrizi 5’
Trepça ’89 – Prishtina 2:1 (0:1) Edmond Turku 65’, Visar Shkupolli 88’ – Enis Fetahu 45+2’
Kupa ½ Prishtina – Trepça ’89 2:2 (0:2) Enis Fetahu 48’, Azem Ahmeti 75’ – Elvis Osmani 28’, Visar Shkupolli 35’
Kupa ½ Trepça ’89 – Prishtina 0:0

2008/09:
Prishtina – Trepça ’89 3:1 (2:0) Berat Hyseni 14’, Behar Maliqi 37’, Agron Skeraj 65’ – Shpëtim Idrizi 84’
Trepça ’89 – Prishtina 1:1 (0:0) Goce Petreski 57’ – Azem Ahmeti 48’

2010/11: 
Trepça ’89 – Prishtina 1:0 (1:0) Berat Hyseni 19’
Prishtina – Trepça ‘89 1:0 (0:0) Ilir Berisha 60’
Prishtina – Trepça ‘89 3:1 (0:0) Azem Ahmeti 58’, S. Saliagiq 79’, Astrit Fazliu 84’ – Shpetim Idrizi 52’

2011/12:
Trepça ’89 – Prishtina 1:0 (1:0) Ibrahim Peci 39’
Prishtina – Trepça ’89 2:1 (1:0) Besnik Krasniqi 32’, Enis Fetahu 66’ – Berat Hyseni 58’
Trepça ’89 – Prishtina 1:0 (0:0) Liridon Ahmeti 90’
SUPERKUPA Prishtina – Trepça ’89 0:1 (0:1) Shpetim Idrizi 3’

2012/13:
Prishtina – Trepça ‘89 1:2 (0:1) Azem Ahmeti 47’ –  Shpëtim Idrizi 41’, 80’
Trepça ’89 – Prishtina 1:1 (0:1) Shpëtim Idrizi 52’ – Azem Ahmeti 12’
Prishtina – Trepça ’89 2:0 (1:0) Argjent Malaj 16’, Florim Bërbatovci 63’

2013/14: 
Prishtina – Trepça ’89 1:0 (1:0) Azem Ahmeti 75’
Trepça ’89 – Prishtina 0:2 (0:1) Adnan Haxhaj 23’, Driton Krasniqi 90+3’
Trepça ’89 – Prishtina 3:1 (0:0) Shpëtim Idrizi 51’, Labinot Jetullahu 57’, Blerand Kurtishaj 71’ – Azem Ahmeti (pen) 67’

2014/15:
Prishtina – Trepça ’89 0:0
Trepça ’89 – Prishtina 2:2 (1:2) Drilon Musaj 2’ Emin Baliqi 63’ – Liridon Latifi 20’, 29’
Prishtina – Trepça ’89 0:0

2015/16: 
Trepça ’89 – Prishtina 2:0 (1:0) Gentian Mazrekaj 16’, Blerand Kurtishaj 73’
Prishtina – Trepça ’89 3:2 (2:0) Shend Kelmendi 43’, Durim Gashi 45’, Driton Krasniqi 90+4’ – Blerand Kurtishaj 49’, Shpëtim Idrizi 76’ (pen)
Trepça ’89 – Prishtina 1:0 (0:0) Blerand Kurtishaj 67’

2016/17:
Prishtina – Trepça ’89 0:2 (0:1) John John 11’, 73’
Trepça ’89 – Prishtina 1:0 (1:0) John John 4’
Prishtina – Trepça ’89 1:0 (1:0) Gauthier Mankenda 10’

2017/18: 
Trepça ’89 – Prishtina 0:2 (0:2) Ahmed Januzi 5’, 35’
Prishtina – Trepça ‘89 2:0 (1:0) Gauthier Mankenda 41’, Drashko Bozhoviç 57’ /prishtinafc/

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Me te shikuarat

Fansat e Futbollit Kosovar

Copyright © 2018Themetf

To Top