Liga Pare

Sulmuesi i njohur komfirmon largimin nga skuadra e Vëllaznimit (Foto)

Futbollisti e Egzon Gashi për “Epokën e re” e  ka konfirmuar lajmin se nuk do të jetë pjesë e skuadrës së Vëllaznimit.

“Nga sot jam lojtar i lirë, pasi nuk kemi arritur marrëveshje me Vëllanzimin për të vazhduar kontratën”, ka thënë Gashi.

Ish-sulmuesi i Besës dhe Feronikelit, ka folur edhe për të ardhmen. Futbollisti pejan ka bërë me dije se ka pasur oferta, por fillimisht prioritet e kishte skuadrën kuqezi. “Oferta kam pasur me herët, por nuk kam dashur të vendosi asgjë derisa të bisedojë me drejtuesit e Vëllanzimit. E kam ndier obligim moral që kjo skuadër të jetë primare, sidomos pas rënies në Ligën e Parë”, ka deklaruar Gashi.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Me te shikuarat

Fansat e Futbollit Kosovar

Copyright © 2018Themetf

To Top