Superliga

Thaqi: Nëse fitojm titullin atëherë nuk e lëshojmë për 10 vite!

Drejtori sportiv i Prishtinës, Arsim Thaqi, ka thënë se Prishtina është në rrugën e duhur që të stoliset me titullin e kampionit.

Thaqi për Sportin në KTV ka folur për vështirësitë që ka hasur klubi, prej se ka mbetur pa stadium.

“Janë harxhuar mbi 100 mijë euro, pasi kemi marr lojtarë të një niveli më të lartë dhe duhet që stërvitjet t’i zhvillojnë në terrene më të mira”.

“Josa tashmë e njeh ekipin dhe kampionatin dhe ka zhvilluar një fazë përgatitore shumë të mirë ku ka luajtur me skuadrat të forta”.

“Nëse Prishtina e fiton titullin që është në rrugë të mirë, atëherë për një dekadë do të jetë në krye të futbollit”, ka thënë Thaqi. /Gazeta Olle/

auto_Prishtina1520590273

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Me te shikuarat

Fansat e Futbollit Kosovar

Copyright © 2018Themetf

To Top