Perfaqesuesja

Tri klube të Premier Ligës kërkojnë Avdijajn

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Donis Avdijaj po monitorohet nga tri klube të Premier Ligës.

Schalke është përgatitur ta shesë Avdijajn gjatë kësaj vere për 3.5 milionë euro dhe interesim për të kanë shprehur Evertoni, Newcastle Unitedi dhe Huddersfieldi.

Lojtarit nga Kosova i ka mbetur edhe një vit në kontratën e tij dhe prej janarit ai luajti për Rodan në Holandë. Me këtë klub realizoi tri gol në 11 paraqitje.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Me te shikuarat

Fansat e Futbollit Kosovar

Copyright © 2018Themetf

To Top