Superliga

Vëllaznimi “arrë” e fortë për skuadrat elitare

Siç duket Vëllaznimi nuk e ka ndërmend të humb ndonjë ndeshje.

Gjakovarët pasi në kampionat ndalën Prishtinën dhe Dritën, si dhe në kupë këta të fundit, sot kanë arritur ti prishin punë edhe Lirisë e cila po lufton për titull.

Vëllaznimi barazoi me Lirinë 1:1 në stadiumin “Përparim Thaçi” të Prizrenit, kjo ishte hera e dytë që barazon në këtë stadium ndaj këtij kundërshtari.

Lexo edhe: Superligë: Kjo është renditja pas xhiros së 23-të

Liria pas këtij barazimi zë vendin e tretë në klasifikim me gjithsej 38 pikë të grumbulluara, ndërsa Vëllaznimi gjendet në zonën e barazhit me 31 sosh.

 

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Me te shikuarat

Fansat e Futbollit Kosovar

Copyright © 2018Themetf

To Top