Futbolli Kosovar

Vitia – Vllaznia: Ky është rezultati përfundimtar nga ky takim

Sot dy skuadrat nga Anamorava, Vitia dhe Vllaznia zhvilluan ndeshje miqësore. Për Vitinë kjo ishte miqësorja e dytë për këtë vit, ndërsa për pozheranasit kjo ishte e para.

Trajneri i sapoemëruar i Vllaznisë, Agron Selmani, debutoi me humbje me rezultat 2:1. Ndeshja u zhvillua në stadiumin me bari sintetik në Gjilan nga ora 13:00.

Golat për Vitinë i shënuan: Vëllaznim Jashari dhe Vegim Ymeri, ndërsa për Vllazninë golin e vetëm e shënoi Ardin Terziu.

 

 

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Me te shikuarat

Fansat e Futbollit Kosovar

Copyright © 2018Themetf

To Top