Liga Pare

Vushtrria mbetet pa njërin prej lojtarëve kryesor (FOTO)

Mbrojtësi i njohur vushtrrias, Kujtim Kutllovci, i ka dhënë fund karrierës në futbollin kosovar.
Ai tani e tutje do të jetojë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

“Kujtim Kutllovci, më nuk do të jetë me ne, pasi që tashmë është shpërngulur në Amerikë! Dëshirojmë të faleminderojmë për kontributin e dhënë! Ke qenë shembull se si luftohet për ngjyrat e klubit! Ke dhënë gjithqkah nga vetja dhe të jemi mirënjohës!”, ka shkruar klubi i Vushtrrisë në Facebook.

Pikërisht tek Vushtrria luajti së fundi Kutllovci, kurse karrierë ka bërë edhe në klubet mitrovicase, Trepça e Trepça ’89 si dhe në klubet tjera të Superligës dhe Ligës së Parë.

Image may contain: 1 person, playing a sport, text and outdoor

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Me te shikuarat

Fansat e Futbollit Kosovar

Copyright © 2018Themetf

To Top