Liga Pare

Zyrtare: Shuhet Klubi i Ligës së Parë (Foto)

Qysh në muajin shkurt ‘futbollikosovar.com’, kishte njoftuar se KF Onix nga Istogu pritet mos ti vazhdoj më garat në futbollin kosovar.

Kjo tashmë është bërë zyrtare nga vetë klubi përmes një njoftimi në rrjetet sociale:

Nga sot me daten 11/07/2018 KF ONIX nuk do te marre pjese me ne Ligen e Pare .
Pronaret e klubit kane njoftuar per kete vendim mjafte te veshtire per futbollistet dhe dashamiret e klubit . 
Por ne duhet falenderuar per mundesine dhe korrektesin per keto dy vite mjaft te sukseshme si Kampion ne sezonin debutues ne Ligen e Dyte dhe me pas si nje sezon mjafte te sukseshem ne Ligen e Pare , ku perfunduam ne vendin e peste ne tabelen e Liges e Pare te Republikes se Kosoves . Angazhimi i madh ne fushen e biznisit pronarve jau pamundeson perkushtimin per klub dhe ne i mirekuptojm dhe i falenderojm shum qe dhane nje pasqyre te mire futbollit te Kosoves se si organizohet nje klub per vetem dy vite themelim .
Ne I urojme suksese te gjitha ekipeve per sezonen e ri 2018/2019 kurse lojtarve tane nje falenderim te pafund per angazhimin dhe per perkushtimin per klubin tane . Suksese ne aventurat e reja .

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Me te shikuarat

Fansat e Futbollit Kosovar

Copyright © 2018Themetf

To Top