Liga Pare

Zyrtare: Skuadra e Ligës së Parë bëhet me trajner të ri (Foto)

Skuadra e 2 Korrikut ka njoftuar se kryetrajner i ri i skuadrës për edicionin e ri do jetë Besim Ademi, shkruan futbollikosovar.com.

Prishtinasit lajmin e kanë bërë të ditur përmes faqës zyrtare në ‘Facebook’:

2 Korriku emëron Besim Ademin në postin e kryetrajnerit për edicionin e ardhshëm

Një ditë para fillimit të përgaditjeve për edicionin e ri, klubi i futbollit “2 Korriku” ka emëruar trajnerin e ri per edicionin 2018/19. Besim Ademi i cili vitet e kaluara kishte punuar me kategoritë e reja të shkollës së futbollit “2 Korriku”, tash e tutje do te udhëheq skuadrën e seniorëve.

Besim Ademi njihet për sukseset e shumta që ka arritur me kategoritë e reja, dhe këtë pritet ta vazhdoj edhe me skuadrën e seniorëve të klubit verdheblu.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Me te shikuarat

Fansat e Futbollit Kosovar

Copyright © 2018Themetf

To Top