Liga Pare

Zyrtare: Skuadra nga Liga e Parë transferon edhe një futbollist nga Brazili!

Vëllaznimi i Gjakovës nuk ka të ndaluri së transferuari futbollist nga Brazili, shkruan futbollikosovar.com.

Tashmë në Gjakovë ka zbarkuar futbollisti i katërt nga Amerika Latine.

Postimi i plot  nga FC Vëllaznimi:

Kryetari i klubit Agim Cana ka arritur marrëveshje me Brazilianin Chistopher Lambert Almeida Gomes mesfushor ofanziv që ti mbrojë ngjyrat kuq e zi në sezonën 2018/19.

Almeida Gomes sapo ka arritur, ai të hënen do ti bashkohet ekipit në stërvitje.

Emri dhe Mbiemri: Chistopher Lambert Almeida Gomes
Data e Lindjes (Vjeç): Jan 22, 1995 (23)
Nacionaliteti: Brazil
Gjatësia: 1,70 m
Pozicioni: Mesfushor Ofanziv

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Me te shikuarat

Fansat e Futbollit Kosovar

Copyright © 2018Themetf

To Top