Superliga

Zyrtare: U lendua Bledar Hajdini! Llapi gjenë zavendësues në Shqipëri (Foto)

Pas lëndimit të portierit Bledar Hajdini, Drejtori Sportiv i klubit, Tahir Batatina shumë shpejt arriti ta gjej zëvendësuesin e tij. Eglant Haxho pas firmosjes së kontratës 1 vjeçare në këtë edicion do mbroj ngjyrat e Llapit.

Eglant Haxho, 29 vjeçar i gjatë 1,93 m dhe lindur më 11.11.1988 në Tiranë është portier i cili karrierën e ka nisur tek Apollonia. Ai ishte pjesë edhe e skuadrave Kamza, Tomori, Bylisi, Kukësi, Butrinti, Tërbuni, Renova dhe Partizani i Tiranës.

 

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Me te shikuarat

Fansat e Futbollit Kosovar

Copyright © 2018Themetf

To Top